شیلنگ های هیدرولیک

شیلنگ های هیدرولیک

شیلنگ هیدرولیک از لایه های لاستیک یا مواد ترموپلاستیک که با لایه هایی از نوار سیم فولادی یا الیاف بافته شده و با تک لایه محافظ بیرونی از جنس لاستیک یا پلاستیک ساخته می شود .

 

 شیلنگ های چند مارپیچ ( یا چند لایه ):

برای مصارف فشار بالا از شیلنگ های چند مارپیچ ( یا چند لایه ) استفاده می شود . ساختمان آنها نیز مشابه است ولی چندین لایه مارپیچ از نوار سیم بافته شده ومقاوم که با لایه های پلاستیکی از یکدیگر جدا شده اند، در آن به کار رفته است .

شیلنگ های مدرن:

شیلنگ های مدرن، قطر داخلی کوچک تری دارد و از مواد ترموپلاستیک برای لایه های بیرونی (پوشش از داخل ) والیاف بافته شده برای تقویت لوله استفاده می شود . این نوع لوله ها بیشتر در صنایع خودرو به کار می رود .

پارگی و خرابی شیلنگ هیدرولیک

همواره امکان پارگی ناگهانی شیلنگ وجود دارد . روی شیلنگ ها شماره ای نوشته شده است که تاریخ ساخت آن را مشخص می کند . البته پیش بینی عمر واقعی شیلنگ بسیار مشکل است زیرا عمر آن به نوع کاربرد وشرایط محیطی بستگی دارد . اما خرابی های مکرر در شیلنگ ممکن است بر اثر انتخاب ، اتصال ، ونصب نادرست باشد . شناخت این علل به طور قابل ملاحظه ای به حل مشکل کمک می کند . سازنده ی شیلنگ بهترین کسی است که می تواند با دستگاه های تست و اندازه گیری خود دلایل مختلف خرابی ها را نشان دهد .به طور خلاصه، شیلنگ واتصال آن باید خواص زیر را داشته باشد:

1- با سیال مدار سازگار باشد .

2- با فشارهای کاری سیستم و همچنین سطح فشار ضربه ی قوچ و نوسانات فشار وجریان سازگار باشد .

3- تغیرات دمایی سیال ومحیط را تحمل کند .

4- به دقت انتخاب شود ( از لحاظ اندازه ) تا افت فشار در حداقل نگه داشته شود واز تخریب ناشی از آشفتگی جریان و تولید گرما، جلوگیری کند .

5- در اتصال صحیح شیلنگ دقت شود .در صورت نیاز و توصیه تولید کننده حتما از ابزارهای مخصوص استفاده شود .

برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت و موجودی با شماره  زیر تماس حاصل فرمایید

دفتر:36059751-021

شیلنگ هیدرولیک پنوماتیک<>

اتصالات هیدرولیک پنوماتیک<>

اتصالات هیدرولیک پنوماتیک