شیلنگ های هیدرولیک


شیلنگ هیدرولیک پنوماتیک-اتصالات هیدرولیک پنوماتیک

شیلنگ های هیدرولیک

شیلنگ هیدرولیک از لایه های لاستیک یا مواد ترموپلاستیک که با لایه هایی از نوار سیم فولادی یا الیاف بافته شده و با تک لایه محافظ بیرونی از جنس لاستیک یا پلاستیک ساخته می شود .

 

 شیلنگ های چند مارپیچ ( یا چند لایه ):

برای مصارف فشار بالا از شیلنگ های چند مارپیچ ( یا چند لایه ) استفاده می شود . ساختمان آنها نیز مشابه است ولی چندین لایه مارپیچ از نوار سیم بافته شده ومقاوم که با لایه های پلاستیکی از یکدیگر جدا شده اند، در آن به کار رفته است .

شیلنگ های مدرن:

شیلنگ های مدرن، قطر داخلی کوچک تری دارد و از مواد ترموپلاستیک برای لایه های بیرونی (پوشش از داخل ) والیاف بافته شده برای تقویت لوله استفاده می شود . این نوع لوله ها بیشتر در صنایع خودرو به کار می رود .

فشار کاری: فشار کاری شیلنگ (در هر نوع ) به قطر داخلی آن بستگی دارد .
حداقل فشار ترکیدگی:  ضرایب اطمینان شیلنگ ها بالاست و حداقل فشار طراحی برای ترکیدگی معمولا پنج برابر فشار کاری در نظر گرفته می شود .

اتصال شیلنگ ها

اتصال پرسی ( ثابت ):

در اتصال پرسی با استفاده از پرس مخصوص هیدرولیکی یا مکانیکی ( مکانیزم پیچ ) شیلنگ به سر توپی اتصال ، پرس می شود . در اتصال جداشونده از ابزار بسیار ساده ای استفاده می شود . البته واژه ی جداشونده نام درستی برای این نوع اتصال نیست زیرا به ندرت اتفاق می افتد که بیش از یک بار استفاده شود .در اتصال پرسی ، دیواره ی شیلنگ ، بین حلقه های داخلی وخارجی سر اتصال قرار می گیرد و پس از پرس شدن ، با فشار محکم می شود .

 اتصال جداشونده:

انواع شیلنگ واتصال بسیار زیاد است . برای هر کلاس شیلنگ، بیش از 30 نوع اتصال در اندازه های مختلف به ازای هر کدام از دو نوع پرسی و جدا شونده تولید می شود .در شیلنگ های چند لایه باید از اتصال پرسی استفاده شود .درتمام انواع اتصالات توصیه می شود حداقل یکی از شیلنگ ها در محل اتصال قابلیت چرخش داشته باشد .

روش نصب شیلنگ های هیدرولیک

در نصب شیلنگ هیدرولیک باید به نکات زیر توجه کرد:

1- ازایجاد خم ها و پیچش های تند و تیز در شیلنگ خودداری کنید . همه ی اتصالات باید در یک صفحه قرار گیرد .

2- از تماس وسایش شیلنگ ها با یکدیگر یا با قطعات فلزی خودداری کنید .

3- یکی از روش های درست نصب اتصالات شیلنگ ها را انتخاب کنید .

برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت و موجودی با شماره  زیر تماس حاصل فرمایید

دفتر:36059751-021

شیلنگ هیدرولیک پنوماتیک<>

اتصالات هیدرولیک پنوماتیک

اتصالات هیدرولیک پنوماتیک<>